Agrowłóknina w ofercie sklepu internetowego Kwietnik

agrowłóknina

Agrowłóknina jest specyficznym i uniwersalnym materiałem, który można wykorzystać w ogrodzie oraz przy uprawach warzywnych i w szkółkach leśnych. Podstawowe zadanie agrowłókniny to ochrona roślin przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, jak np.: szkodniki, działanie mrozu, odparowanie wilgoci oraz wody z gleby, zachwaszczenie. Podczas wyboru agrowłókniny warto wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonana. Różne materiały będą charakteryzowały się różnymi właściwościami.

Agrowłókniny można podzielić na białe i czarne. Biała będzie umożliwiała odbijanie światła słonecznego, co jest wykorzystywane do ochrony przed wiatrem i mrozem. Zabezpiecza także roślinność przed szkodliwymi skutkami dużej amplitudy temperatury w ciągu doby. Czarna pochłania promienie słoneczne, co pozwala na podwyższenie temperatury pod nią. Umożliwia to utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności gleby, przyczynia się do szybszego wzrostu roślin i zmniejsza ryzyko wysuszenia roślin.

Biała agrowłóknina jest stosowana po nadejściu pierwszych przymrozków. Chroni przed zbyt niską temperaturą. Czarna jest stosowana najczęściej jako ochrona przed szkodnikami i zachwaszczaniem.

Sklep internetowy Kwietnik

 

Kategoria
WWW
Telefon
NIP
8982214585
REGON
362786046
Siedziba
ul. Gazowa 40/56 50-513 Wrocław
  • Agrowłóknina w ofercie sklepu internetowego Kwietnik